Bir e-posta ya da telefon kadar yakınız

TÜRK ŞİRKETİ RUSYA’DA HAVALİMANI İNŞA EDECEK

5c8dd1a845d2a09e00a0071d

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik şirketlerinden Ant Yapı, Rusya’nın Yakutistan Bölgesi’nin Mirny şehrinde yeni bir havalimanı inşaatına başladı.

Uluslararası alanda en çok iş yapan 100 müteahhitten biri olan Ant Yapı, Rusya’da Yakutistan Bölgesi’nin Mirny şehrinde, Mirny Havalimanı’nın inşaatına başladı. Ulaşım açısından oldukça zor bil bölgede yer alan Mirny şehri için hayati önem taşıyan Mirny Havalimanı, 3 kilometre uzunluğa sahip kalkış pistleri, 2.86 metre yapay pisti ve farklı sınıf uçaklar için 18 araçlık park yeri apronuyla bölgede önemli bir boşluğu dolduracak.

Değerli madenler tarafından zengin olan, bunların çıkartılması esnasında oluşan çukurdan ötürü dünyanın göbek deliği olarak bilinen Mirny şehrinin ulaşım sorununu çözmeyi amaçlayan proje, Ant Yapı’nın Rusya’da gerçekleştirdiği ilk devlet sözleşmesi olarak ayrı bir öneme de sahip. Şu an Rusya’da devam eden ve bir kısmı tamamlanmak üzere olan 25’in üzerinde projesi bulunan Ant Yapı, Mirny Havalimanı’nın 2023’te bitirmeyi hedefliyor

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *