Bir e-posta ya da telefon kadar yakınız

ÖZEL JET KİRALAMA FİYATLARI

Özel jet kiralamanın birçok avantajı sayesinde, bu ayrıcalıklı ulaşımı tercih eden tüm yolcular eşsiz bir seyahat deneyimi yaşamaktadırlar. Özel jet kiralama fiyatları günümüzde eski zamanlara nazaran daha ulaşılabilirdir. Bunun sonucunda dünya genelinde her geçen yıl hızla artan bir ilgi görmektedir. Hayallerinizin lüks uçağına onlarca milyon dolardan fazla harcayabilir veya bu yazıyla bir uçak kiralamanın ne kadar ucuz olduğunu öğrenebilirsiniz.

Neden uçak kiralama?

Özel bir jetle uçmak aslında düşündüğünüzden daha uygun maliyetli olabilir. Havaalanı süresinden tasarruf etmek, seyahat yorgunluğunu en aza indirmek, araçtayken iş verimliliğini optimize etmek ve seçtiğiniz bir zamanda sizi gideceğiniz yere yakınlaştırmak.

“Forbes Richest” veya A-lisesinde bulunuyorsanız, sonraki birkaç maaşla kendi özel jetinizi alabilecek kadar paranız vardır. Yeni bir Cessna CJ4 yaklaşık 9 milyon dolara gidiyor. Cebimiz genelde bu kadar taşımıyoruz, değil mi? Ancak seyahatlerin çoğu için özel bir özel uçak kiralama daha iyi bir seçenektir ve size daha iyi hissettirecektir. Özel jet kiralama, ağır fiyat etiketi ve sürekli bakım zorluğu olmadan özel bir jet sahibi olmanın tüm avantajlarını sunar.

Ayrıca bir uçağa sahip olmamak istediğiniz uçağı ihtiyacınıza göre özel jet uçak kiralama imkanı sunar. Hafta sonu için Almanya’ya gitmeniz gerekiyor ve yolculuk için yönetim kurulunuzu yurtdışına götürmenizde gerek, eğer küçük 4 kişilik bir uçağınız varsa bu gezi için daha büyük kapasiteli farklı bir uçak gerektirir. Fakat bir jet kiraladığınızda, ihtiyaçlarınıza en uygun, en az maliyetli uçağı seçersiniz.

Tatil, iş gezisi veya özel günler için özel jet rezervasyonu yapmak için lütfen özel jet kiralama sayfamızı ziyaret edin.

Kurumsal Jet Uçak Kiralama
Kurumsal Jet Uçak Kiralama

Hava taksi veya hafif jetle charter uçuşu ne kadar?

İstanbul’dan, Çanakkale’ye bir hafta sonu için özel uçak jet kiralama yapmayı düşünüyorsunuz. Lightjet kategorisinde 2 kişi ile birlikte uçmak için yaklaşık 2.900 $/saat ‘a mal olurken, aynı rotayı entry light jetle yapmak 1.900$/saat ‘a mal olacaktır.

Veya ailenizi ve arkadaşlarınızı yanınızda getiriyorsanız eğer (tüm bu ekstra bagaj!), Yaklaşık 3.200$/saat daha farklı bir model olan Cessna Citation CJ3 yükseltip aileniz ide yanınızda götürebilirsiniz.

Şimdi popüler Entry ve Lightjetlerin saat başına özel jet maliyetine bir göz atalım;

Bir üst kategori olan mid-size veya super mid-size jet charter uçuş fiyatları ne kadar?

Yolcu, bagaj veya ekipman için ek alan gereksiniminiz arttıkça charter uçak maliyetiniz artacaktır. Orta boy bir uçağın (Kiralık özel Jet), daha büyük mesafeleri katlamanızı ve daha yüksek hızlara ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle, altı yolcu ile beş buçuk saatlik bir yolculukta istanbul’dan Hindistana gitmek isterseniz, şık orta boy Learjet 40 / 40XR’nin fiyatı 30.000 dolara mal olacak. Dokuz kişilik Hawker Beechcraft 900XP’deki aynı yolculuk, zarif ve sorunsuz bir yolculuk için yaklaşık 38.000 dolara mal olacak. Bu, uçuş saatte yaklaşık 3.500 $ ve 5.000 $ ‘a kadar çıkabiliyor.

Alternatif olarak, İstanbul’dan Almanya’ya dört saatlik yolculuk için yaklaşık 2.500 dolar, veya Falcon 20 özel jetini de saatte 4.100 dolardan kira yalayabilirsiniz.

Orta büyüklükteki jetlere yönelik diğer popüler seçenekler arasında, uçuş başına yaklaşık 5.000 $ ‘a mal olan Bombardier Learjet 60XR, Gulfstream G200 / G280’in özel uçuş maliyeti ise saatte 6.000 $’ dır.

Daha büyük bir mesafeden daha küçük bir uçak kiralayarak jet kiralama maliyetinizden tasarruf etmek istiyorsanız, bunun yolculuğunuzu daha pahalı hale getirebileceğini unutmayın. Uzun mesafeleri kapsaması gereken küçük özel jetler yakıt ikmali için durmalıdır. Bu, iniş, yakıt ikmali ve yolculuğunuza eklenen ekstra zaman nedeniyle maliyeti artıracaktır. Kiralık özel uçak maliyetleri tipik olarak aşağıdakileri içerir:

  • Seyahat ettiğiniz mesafe için yakıt. Fiyatlar sürekli değişir, bu nedenle özel jet kiralama teklifinizdeki tahmini maliyet ile gerçek uçuş maliyeti arasındaki farkı telafi etmek için genellikle ek ücret eklenir.

  • Uçağınızın büyüklüğü ve ağırlığı üzerinden hesaplanan iniş ücretleri. Bunlar havalimanından havalimanına değişir ve havalimanı  ücretleri tesislerinin tarafından belirlenir.

  • Sabit Ücretli Operatör (FBO) veya Uçak Taşıma Şirketi tarafından yerdeki bir uçağın yönetimi için havaalanı ücretleri alınır. Bu, uçağın tuvaletlerine servis vermeyi, terminale ve terminalden yakıt ve yolcu taşımacılığını ayarlamayı ve mürettebat için dinlenme tesislerini içerir.

  • Dönüş yolculuğunda ramp ücretleri, bir uçak bir gecede veya herhangi bir süre boyunca bir havaalanına park edildiğinde tahsil edilir.

  • Çok ayaklı yolculukların diğer maliyetleri arasında özel jet kiralama mürettebatı üyeleri için gecelik konaklamalar ve molalar sırasında otelden havaalanına taksiler yer alabilir.

  • Süper orta büyüklükte ve daha büyük özel jetler altı saat veya daha uzun yolculuklar için daha uygundur. Chicago’dan Londra’ya sekiz buçuk saatlik bir yolculuğun özel uçuş maliyeti, 3.450 mil gibi etkileyici bir Embraer Legacy 500’de 74.600 dolar civarında geliyor. Ya da yolculuk, akıllıca tasarlanmış ve yüksek performanslı Bombardier Challenger 300’de 94.000 doların biraz altında olacak. Bu, havada saatte sırasıyla 8.776 dolar ve 11.750 dolar.

Popüler orta boy ve süper orta boy jetlerin saatlik maliyetlerine bakalım;

Özel Jet Kiralama Fiyatları
Özel Jet Kiralama Fiyatları

Heavy jet kiralamak ne kadar?

Uzun mesafeli uçuşlar en iyi heavy jetlerle yapılır. Özel bir hevy jet kiralama bedeli altı rakama ulaşabilir. Buna karşılık, daha uzun mesafeler boyunca birçok yolcuyu da yanınıza alabilirsiniz. Heavy jetlerin, daha büyük bir kabinin ek avantajlarını, lüks uçak olanaklarını ve uçuş görevlilerinin hizmetlerini sunar.

Örneğin, New York’tan Londra’ya uzun mesafeli bir uçuş, Gulfstream G550 gibi ağır bir jet için en uygunudur. Ultra uzun menzilli özel jet (zaman için 40’tan fazla şehir çifti kaydını ayarladı), inanılmaz hız ve menzili mükemmel iç mekan özellikleri ile birleştiriyor. Lüks iç mekanı, 16 yolcuya kadar dört ayrı alan sunar ve yerleşik eğlence ve bağlantı için etkileyici multimedya kaynakları sunar.

Bir iş toplantısına yayılmanız gerekiyorsa, Airbus A319 veya Boeing BBJ gibi lüks bir uçakla daha da büyüyebilirsiniz. Tabii ki, bu büyük VIP yönetici uçakları en üst düzeydedir ve özel jet kiralama maliyetinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Bir Challenger 850’de Boston’dan Dubai’ye 13 saatlik bir yolculuk 16 yolcu için yaklaşık 147.000 dolara mal olurken, Gulfstream’de New York’tan Şanghay’a 12 yolcu için 13 saatlik bir yolculuk için özel charter uçuş ücreti. G300’ün fiyatı 176.000 dolardan fazla olacak. Bu, havadaki her saatin yaklaşık 13.000 $ olduğu anlamına gelir.

Popüler Heavy jetlerin saatlik maliyetlerine bakalım;

**Fiyatlar ortalama fiyatlardır. Uçağın yaşına özelliklerine bulunduğu konuma,ülke,firmaya göre farklılık gösterebilmektedir.