CANLI HAYVAN TAŞIMACILIĞI

Mertair, güvenli, insancıl ve hayvanların taşıma sırasında korunmasına ve sürecin her adımında en üst düzeyde dikkatle ele alınmasına odaklanan çiftlik hayvanı taşımacılığına inanmaktadır.

Havayolu ile at, inek, koyun,keçi, domuz, vahşi hayvan vb. canlı hayvan taşımacılığı ; operasyonel güçlükleri ve özellikleri nedeniyle tecrübe gerektirir ve bu tür hayvan taşımacılığı yapabilen pek çok kurum yoktur. Havayolu ile hayvan taşımacılığı yaparken, uçağınızın kargo ambarındaki hayvanları taşımak için yardımcı ekipmanlarla donatılması gerekir.

 

Yükleme ve boşaltma işleminde hayvanların tek birinin yerde kalmaması ve yaralanmaması için kafes ve ayırıcılar gibi ekipmanlar kullanırız. Ayrıca ağlar ve halatlar ile sabitlenmeli, atık depolama işlemi yapılmalıdır.

Uçağın kargo ambarının, taşınacak sayıdaki canlının yaşamasına uygun olarak kabin basıncının ayarlanması ve iyi havalandırılmış olması gerekir.

Bununla birlikte hayvanların taşınması da uçağa zarar verir, çünkü atıkların dökülmesi gövdeyi aşındırır ve kirletir ve uçağın her hayvan nakil uçuşundan sonra temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir.

Havayolu ile Hayvan taşımacılığı operasyonları hakkında bilgi ve tecrübeye sahibiz ve ekipmanı nasıl elde edeceğimizi biliyoruz ve doğru uçağa sahibiz. Hayvan taşımacılığı operasyonları yaparken, taşınacak canlı hayvanların özelliklerine haiz olarak kafes sistemleri ve ekipmanlar kullanarak maximum sayıda hayvan taşınmasını sağlıyoruz. Zamanlama konusunda sürekli iletişim halindeyiz ve her zaman hayvanların güvenliği için optimum yükleme ve boşaltma sürelerine bakmanın yanı sıra sıcaklık ve operasyonel gerekliliklerle ilgili veteriner danışmanlarımız ile birlikte çalışmaktayız.

Dokümantasyon ve karantina sürecini anlıyoruz ve bu süreçteki gecikmelerin farkındayız ve her zaman müşterimizin haklarını koruyarak ve kollayarak çalışıyoruz.

Bugüne kadar ; Katar, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Sudan, Irak, Türkiye ve diğer BDT ülkelerine hayvancılık seferlerini başarıyla gerçekleştirdik ve hayvan taşımacılığı için yeterli tecrübeye sahibiz.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve Mertair'in neler sunabileceğini görmek için lütfen +90 533 5944921 nolu telefon veya  sales@mertair.com adresinden 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

MERKEZ OFİS

ŞUBE - 1

ŞUBE - 2

Aqua Florya Ofis Binası

Şenlikköy Mah.Yeşilköy Halkalı Cad.No:93 Kat:3

PK: 34153 Bakırköy / İstanbul / Türkiye

Telefon    : +90 212 9825453

Mobil       : +90 533 5944921

E-Posta   : sales@mertair.com

Mete Adanır Cad No:36

Girne / KKTC

Telefon   : +90 392 9568085

Mobil      : +90 533 5944921

E-Posta  : sales@mertair.com

Çırpan Mah.Stadyum Cad. No 32/2 Osmangazi / Bursa

Telefon   : +90 224 2551900

Mobil      : +90 532 2564899

E-Posta  : sales@mertair.com

arrow&v
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram